×

Historie vodky

Vodka je jedním z nejznámějších destilátů na světě. Její historie sahá několik století do minulosti a Polsko je považováno za kolébku tohoto kultovního nápoje. V tomto článku vám představíme fascinující historii vodky, její kořeny a roli, kterou hrála v polské kultuře a tradici.

Read more
Blog o medovině

Značky whisky

Trh s whisky v Polsku rychle roste a mnoho milovníků tohoto nápoje vyhledává vysoce kvalitní značkovou whisky. Přečtěte si, jaké jsou nejoblíbenější whisky na trhu.

Read more
Blog o medovině

Historie whisky

Ponořte se do fascinující historie whisky. Poznejte kořeny tohoto jedinečného nápoje, jeho vývoj a vliv na kulturní dědictví. Objevte tajemství whisky.

Read more
Blog o medovině

Druhy whisky

Whisky je nápoj, který fascinuje lidi na celém světě již po staletí. Díky své bohaté historii a rozmanitosti chutí se whisky stala nedílnou součástí mnoha kultur. V tomto článku se podíváme na různé druhy whisky a pomůžeme začínajícím i zkušeným milovníkům alkoholu lépe porozumět tomuto fascinujícímu světu.

Read more
Blog o medovině

Půltorakový med - velmi sladký

Půltorakový med je medovina vyráběná v poměru 1 litr medu na 0,5 litru vody (v hotovém výrobku). Je zdaleka nejsilnější a má nejvíce alkoholu ze všech druhů medu - mezi 14 a 16 %. Tento druh medu je nejobtížnější získat kvůli citlivosti kvasinek na vysoké koncentrace cukru a alkoholu, kterých je v polotravě nejvíce. Poloviční stopa je nejušlechtilejší med - jeho zrání trvá nejdéle

Read more
Wiedza ekspercka

Svařené víno na bázi medoviny

Tato bylina má dlouhou historii, která sahá až do středověku. V Polsku se o její rozšíření zasloužil Marcin z Urzędowa, lékař, bylinkář a autor knihy "Herbarz Polski" z roku 1595. Doporučoval pití svařeného vína jako lék proti nachlazení, ale také k posílení organismu. V mrazivých dnech úžasně zahřeje a výrazně zlepší náladu.

Read more
Blog o medovině

Zajímavosti o medovině

Medovina je v Polsku stále oblíbenější, protože představuje zajímavou alternativu k vínu, pivu nebo silnějším destilátům. Ne každý však ví, že s tímto alkoholem je spojeno mnoho zajímavých informací

Read more
Blog o medovině