×

Historie vodky

Vodka je jedním z nejznámějších destilátů na světě. Její historie sahá několik století do minulosti a Polsko je považováno za kolébku tohoto kultovního nápoje. V tomto článku vám představíme fascinující historii vodky, její kořeny a roli, kterou hrála v polské kultuře a tradici.

Read more

Značky whisky

Trh s whisky v Polsku rychle roste a mnoho milovníků tohoto nápoje vyhledává vysoce kvalitní značkovou whisky. Přečtěte si, jaké jsou nejoblíbenější whisky na trhu.

Read more

Historie whisky

Ponořte se do fascinující historie whisky. Poznejte kořeny tohoto jedinečného nápoje, jeho vývoj a vliv na kulturní dědictví. Objevte tajemství whisky.

Read more

Druhy whisky

Whisky je nápoj, který fascinuje lidi na celém světě již po staletí. Díky své bohaté historii a rozmanitosti chutí se whisky stala nedílnou součástí mnoha kultur. V tomto článku se podíváme na různé druhy whisky a pomůžeme začínajícím i zkušeným milovníkům alkoholu lépe porozumět tomuto fascinujícímu světu.

Read more

Svařené víno na bázi medoviny

Tato bylina má dlouhou historii, která sahá až do středověku. V Polsku se o její rozšíření zasloužil Marcin z Urzędowa, lékař, bylinkář a autor knihy "Herbarz Polski" z roku 1595. Doporučoval pití svařeného vína jako lék proti nachlazení, ale také k posílení organismu. V mrazivých dnech úžasně zahřeje a výrazně zlepší náladu.

Read more

Zajímavosti o medovině

Medovina je v Polsku stále oblíbenější, protože představuje zajímavou alternativu k vínu, pivu nebo silnějším destilátům. Ne každý však ví, že s tímto alkoholem je spojeno mnoho zajímavých informací

Read more